forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
Start Start Aktualności Szkolny konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim
Drukuj Email

Szkolny konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim

16 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drużynowym Konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim, zorganizowanym z okazji zbliżającej się 80. rocznicy śmierci twórcy Legionów Polskich. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na wartości jakimi są wolność i niepodległość oraz poznanie postaci Józefa Piłsudskiego i jego zasług dla odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to także okazja do integracji młodzieży przejawiającej zainteresowania historyczne. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która rywalizowała w pięciu konkurencjach. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko wiedzą historyczną, ale też zdolnościami plastycznymi, gdyż jedną z kategorii było wykonanie karykatury Józefa Piłsudskiego. Uczniowie musieli także rozpoznać pieśni patriotyczne na podstawie wysłuchanych utworów i podać ich tytuły.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy IV ? VI SP i I ? III GM.

Oto zwycięzcy:

Klasy IV ? VI: Klasy I ? III:

I miejsce ? klasa VIa

II miejsce ? klasa IVb

III miejsce ? klasa Vb


I miejsce ? klasa IIId

II miejsce ? klasa IIIb

III miejsce ? klasa Ic


Gratulujemy zwycięzcom !!!

galeria zdjęć >>>

Organizatorki konkursu:

Anna Mydłowska,
Anna Jędrasik

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Bernardyn, Teodor, Wiktoria
  
Zodiak: Byk

Czas do wakacji

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj90
Wszystkie521144

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.