Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
Start Start Aktualności JASEŁKA 2019

JASEŁKA 2019

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się (…)
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać (…)
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad (…)
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei (…)
Zawsze, kiedy rozpoznajesz, jak wielka jest twoja słabość (…)
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie (…)

Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Boże Narodzenie to czas, kiedy stajemy się dla siebie milsi, zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas 1a, 3c, 5a oraz soliści z 7b: Elisa, Tatiana i Kacper wystawili bożonarodzeniowe jasełka dla dzieci i pracowników naszej szkoły.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i owieczki oraz anielski chór. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, groźnego Heroda oraz pasterzy i królów wędrujących z darami do narodzonego Dzieciątka. Aktorzy z przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Widowisko uświetnił występ szkolnego zespołu „Trójeczki”. Zaprezentowały się 3 grupy taneczne w układach: „Śnieżynki”, „Niebo” oraz „Anioły”.

Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, przepięknie wykonane kolędy i pastorałki sprawiły, że niejednej osobie zakręciła się łza w oku, a tańce owieczek i aniołków podbiły serca publiczności. Występ przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko i sprawił, że wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

galeria zdjęć >>>

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wszystkim otwartości na innych,
własnego skrawka nieba,
zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Wesołych Świąt!

Franczak – Bodziona A.
Jamróz – Mańczak L.
Marciniak A.
Matłosz K.
Mielnik – Chudzia A.
Monczak K.
Słabicka D.
Stępień K.
Szumilas S.

Dzisiaj jest: Niedziela
31 Maja 2020
Światowy Dzień bez Tytoniu
Aniela, Feliks, Teodor

Zodiak: Bliźnięta

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.