forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
Start Start Aktualności Powiatowa Konferencja Historyczna
Drukuj Email

Powiatowa Konferencja Historyczna

9.12.2016 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się Powiatowa Konferencja Historyczna zorganizowana przez Ośrodek Kultury "Wzgórze Zamkowe" i Zespół Szkół nr 3. Tym razem jej tematem były wydarzenia związane z nadchodząca 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wzięli w niej udział nauczyciele i uczniowie powiatu lubińskiego.

Wygłoszone prelekcje pogłębiły naszą wiedzę o tym okresie. Pierwszy z wykładów dotyczył stanu wojennego w Zagłębiu Miedziowym; przygotował go historyk Tomasz Mazur z Ośrodka Kultury "Wzgórze Zamkowe" w Lubinie. Natomiast rolę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej (ze szczególnym uwzględnieniem Lubina i regionu miedziowego) przybliżył nam dr hab. Robert Klementowski, Naczelnik Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu.

Nie zabrakło także "krzywego zwierciadła" tego okresu ukazanego w filmach Barei, a także słodkiego poczęstunku, podczas którego można było przedyskutować i zadać nurtujące słuchaczy pytania.

galeria zdjęć >>>

czytaj również >>>

Organizatorzy:

Anna Mydłowska
Anna Jędrasik
Maciej Lindmajer

Aleksandra Wiśniewska
Katarzyna Matłosz
Małgorzata Jaworska

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Bernardyn, Teodor, Wiktoria
  
Zodiak: Byk

Czas do wakacji

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj97
Wszystkie521151

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.