Start Start Aktualności Kraków ? Zakopane ? Wieliczka !!!

Kraków ? Zakopane ? Wieliczka !!!

27 maja uczniowie ZS3 wyruszyli na trzydniowy podbój Małopolski. Celem wycieczki było odwiedzenie Krakowa, PieninWieliczki oraz integracja kolegów i koleżanek z podstawówki i gimnazjum, gdyż w wycieczce mogli wziąć udział uczniowie od 5 klasy SP do 3 GM. Pierwszego dnia wycieczkowicze mieli okazję zwiedzić dawną stolicę Polski ? Kraków. Na miejscu powitała nas pani Jola, która była naszą przewodniczką. Na początek uczniowie odwiedzili siedzibę polskich królów, Wawel z katedrą z kryptami i wspięli się na wieżę z Dzwonem Zygmunta. Później spacerowali po mieście. Odwiedzili dawną Akademię Krakowską, Kościół Mariacki i Sukiennice.

Wieczorem uczniowie dotarli do Ośrodka Jędrol w Suchem koło Zakopanego, gdzie mogli odpocząć na basenie. Drugiego dnia pogoda pokrzyżowała plany uczestnikom wycieczki. Zamiast planowanego spływu Dunajcem mogli jednak wjechać kolejką na Kasprowy Wierch podziwiając piękne widoki. Na szczycie czekała niespodzianka ? śnieg. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Krupówkach i relaks w Termach Szaflary. Dzień zakończył się dyskoteką. Ostatniego dnia wycieczki młodzi turyści zawitali do Wieliczki, gdzie zwiedzali Kopalnię Soli. Ten zabytek wpisany na światową listę zabytków UNESCO zachwycił swym niepowtarzalnym pięknem i klimatem.

Pełni wrażeń uczniowie powrócili do domu i już planują wyjazd
w nowym roku szkolnym, tym razem do Czech!!!

fotogaleria >>>

Anna Jędrasik
Barbara Mikus
Barbara Paszkiewicz
Beata Bulin - Duda

Dzisiaj jest: Wtorek
11 Grudnia 2018
Julia, Stefan, Waldemar

Zodiak: Strzelec

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.